Druhy prírodného kameňa a ich využitie

Každý kameň je unikátnym dielom prírody a pri výbere kameňa pre obklad to musíme rešpektovať. Než začnete s nákupom, zoznámte sa s prednosťami, využitím a ďalšími parametrami konkrétnej horniny.

Veríme, že vám tento prehľad pomôže vybrať správny kameň pre vašu kuchyňu, obývaciu izbu, kúpeľňu atď.


Bridlica

Bridlica je sčasti metamorfovaná, jemne zrnitá hornina s typicky svetlým alebo tmavo sivým zafarbením, ktoré niekedy zdobí hnedé, červené či zelené prvky.

Vodeodolnosť a žiaruvzdornosť robí z bridlice optimálnu voľbu, pokiaľ hľadáte obklady do kúpeľne, kuchyne a na ďalšie namáhané miesta.

Vysoká odolnosť proti zašpineniu či oderu, rovnako jednoduché čistenie a predovšetkým bohatosť odtieňov robia z bridlicových obkladov favorita nášho e-shopu, ktoré nesmiete pri výbere minúť!


Kvarcit

Kvarcit, alebo kremenec, je metamorfovaná hornina s jemnou až stredne hrubou zrnitosťou, pre ktorú sú typické svetlé zafarbenia s červenými či žltými odtieňami a mozaikovitá štruktúra.

Kvarcitové obklady ponúkame v mnoho farebných variantách a vydržia vám po dlhú dobu.


Mramor

Mramor je považovaný za najkrajší a najelegantnejší kameň vôbec. Známu sochu Davida z neho vytesal Michelangelo Buonarroti a ako materiál poslúžil veľa ďalším antickým a moderným sochárom.

Kryštalickú horninu charakterizuje pórovitý, zrnitý povrch svetlého zafarbenia so zaujímavými odtieňami a nenapodobniteľnou textúrou. Výsledkom je jedinečný, noblesný vzhľad, ktorý vynikne predovšetkým vo vnútri – obývacie steny, chodby, kuchyne, parapety, pulty atď.

Pamätajte, že vzhľadom k náchylnosti k odreninám a škvrnám sa odporúča penetrácia. Investícia do mramoru sa však vyplatí aj na vzdory náročnejšej inštalácie a starostlivosti.


Pískovec

Pieskovec je špecifický kameň tvorený drobnými fragmentami z iných hornín spojených dohromady.

Práve vďaka jedinečnej štruktúre má pieskovec svoj nezameniteľný zrnitý vzhľad, zafarbenie do žlta a výbornú opracovateľnosť.

V závislosti na původu se setkáme s barevnými variacemi pískovce – výjimkami nejsou růžové, černé nebo červené odstíny. Obklady z pískovce dobře uplatníte v interiéru.

V závislosti na pôvode sa stretneme s farebnými variantami pieskovca – výnimkou nie sú ružové, čierne alebo červené odtiene. Obklady z pieskovca dobre uplatníte v interiéri.


Potrebujete poradiť s výberom kameňa do vášho domova? 

Preskúmajte blog o prírodnom kameni, alebo kontaktuje naše asistentky.Instagram alfistyle_cz

Prejsť na panel nástrojov